Τέλος χρονιάς με νίκη για Θρύλο

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Θρύλος Ιωαννίνων επικράτησε με σκορ 69-50 του Αίαντα Άρτας, ολοκληρώνοντας έτσι με νίκη τις υποχρεώσεις του στην φετινή Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ, τερματίζοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Σπύρου Μπεζεβέγκη συνάντησε δυσκολίες μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου ο Αίας Άρτας ήταν μπροστά στο σκορ με 1 πόντο 15-16. Στην συνέχεια, χάρις στην πιεστική άμυνα και την ευστοχία από την περιφέρεια, το παιχνίδι άνοιξε και η ομάδα των Ιωαννίνων παίρνοντας διψήφια διαφορά στα μέσα της δεύτερης περιόδου, δεν δυσκολεύτηκε να την κρατήσει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Πρώτος σκόρερ για την γιαννιώτικη ομάδα ο Ντρίτσος με 17 και ακολούθησε ο Μπούνας με 16. Με την νίκη αυτή ο Θρύλος Ιωαννίνων τερμάτισε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, κλείνοντας θετικά την χρονιά.

Που κρίθηκε το ματς: Στο δεύτερο δεκάλεπτο όταν και η ομάδα των Ιωαννίνων περιόρισε τον αντίπαλο στους 12 πόντους,και πήρε μια σημαντική διαφορά στο παιχνίδι, που διατήρησε μέχρι το φινάλε.

Δεκάλεπτα: 15-16, 22-12, 17-8, 15-14

Διαιτητές: Λειβαδίτης-Κωνής

Θρύλος Ιωαννίνων (Μπεζεβέγκης): Ντρίτσος 17(2), Παπούδος 3, Μπούνας 16(3), Σπύρου 4, Κοντοκωστόπουλος 7(1), Σιόντης 5, Κονταξής 5, Σταύρου 12(2), Γιώτης, Νικόπουλος

Αίας Άρτας (Γκολομάζος): Πανέτας, Τσίκος, Τάτσης, Γράψας 3(1), Ζαβερδινός 7, Τσαμπάς 13, Ρόβας 2, Παπαμιχαήλ 9, Γκολομάζος 16